Zephyr Monitor S

Projekt Zephyr Monitor S to wyjątkowa konstrukcja. To dość duży monitor 3 drożny na doskonałych przetwornikach w bardzo eleganckiej, starannie zaprojektowanej obudowie.

Projekt tych monitorów został oparty na bazie głębokiej modyfikacji kolumn Zephyr S mk II. Monitory otrzymały niemal identyczny zestaw przetworników jak w podłogowym pierwowzorze z taką różnicą, że zmianie uległa sekcja średniotonowa z 16 na na 13cm przetwornik Satori. Przetwornik ten mieliśmy już sprawdzony i wprowadzony w kolumnach Zephyr II. Mniejszy przetwornik sprawdzał się o wiele lepiej zarówno wizualnie, jak również pozwalał na zmniejszenie rozmiarów kolumny.
Taki układ przetworników idealnie nam pasował do koncepcji wizualnej kolumn w stylu „YB Epic” znanej z projektów jak Epic One czy Epic Monitor. To obudowy o starannie zaprojektowanych kształtach które mają nie tylko walory estetyczne ale również akustyczne. Całość została postawiona na standach wykonanych z litego drewna. Monitory otrzymały również regulator ilości basu w stosunku do pasma średnio-wysoko tonowego co umożliwia dopasowanie kolumn do warunków odsłuchu.
Pomimo tego, że bazowaliśmy na istniejącym projekcie Zephyra S mk II, to finalnie na potrzeby tego projektu została opracowana zupełnie nowa zwrotnica. Zmiana głośnika średniotonwego oraz inna obudowa wymusiła jej gruntowną przebudowę tak aby wszystko było uszyte na miarę. Do budowy zwrotnicy zostały wykorzystane wysokiej jakości podzespoły firmy Jantzen Audio oraz Mundorf. Natomiast sygnał dostarczany jest za pośrednictwem zacisków firmy WBT i przewodów ze srebrzonej plecionki.

Brzmienie monitorów jest niezwykle homogeniczne, spójne, bez słabych stron. Jest rozmach, detaliczność, precyzja, szybkość basu. Mniejszy głośnik średniotonowy przeniósł lekko ocieploną barwę znaną z Zephyra S mk II w kierunku lżejszej i świeższej. Zmiana pasująca idealnie do koncepcji monitorów mających grać klarownie, neutralnie i szybko.

Opcje dodatkowe w stosunku do prezentowanego modelu:

  • maskownice
  • wybór okleiny (90 wzorów)
  • opcja bez standów 
  • stnady metalowe

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bass reflex (z tyłu)
Czułość (2,8V/1m) 86dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 37Hz-40kHz
Spadek -6dB 31Hz
Moc znamionowa 150W
Impedancja
Wymiary 64x39x26 cm (bez podstawy)

 

Powrót