O firmie

YB to młode przedsięwzięcie świata audio. Jednak młody wiek firmy, nie oznacza braku doświadczenia. Nim zdecydowaliśmy się powołać do życia YB, poprzedził to wieloletni okres przygotowań. W czasie tym zbudowaliśmy wiele konstrukcji, przetestowaliśmy mnóstwo głośników, dopracowaliśmy swój warsztat i wizję dźwięku. Równolegle zastawialiśmy się czego tak na prawdę ludzie potrzebują a co oferuje im rynek. Odpowiedź była prosta, doskonale brzmiących oraz świetnie wyglądających kolumn w rozsądnej cenie. W świecie Hi-Endu gdzie częstokroć wykładnikiem jakości jest cena, my idziemy pod prąd i u nas wykładnikiem jakości jest jakość a cena ma znaczenie drugorzędne i zwykle pozytywnie zaskakuje klienta. Tworząc firmę YB naszym zamiarem było podzielenie się pasją do sprzętu audio, zarażenie innych wizją kolumn jakie my uznajemy za właściwe. Robimy kolumny bo po prostu lubimy to robić.

Nasze kolumny budujemy z wysokiej jakości materiałów, stosujemy głośniki wiodących firm jak Scan Speak, Accuton, SB Acoustics. Komponenty zwrotnic oraz okablowanie to podzespoły Jantzena i Mundorfa. Stawiamy na jakość i zadowolenie klienta, bo wiemy, że to zaprocentuje i wróci do nas ze zdwojoną siłą.

Za każdym przedsięwzięciem kryją się ludzie. Zespół YB jest dwuosobowy :

  • Robert , założyciel firmy YB, główny designer oraz wykonawca, stolarz z zamiłowania. Człowiek o anielskiej cierpliwości i precyzyjnej ręce pozwalającym mu wykonywać doskonale wyglądające konstrukcje.
  • Paweł, konstruktor zwrotnic, człowiek odpowiedzialny za brzmienie kolumn YB.  Z wykształcenia elektronik, wieloletni, aktywny współtwórca portalu diyaudio.pl , autor znajdujących się tam artykułów o pomiarach i projektowaniu zwrotnic. W czasie wolnym od projektowania kolumn buja szybowcami w obłokach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu.

Robert i Paweł, YB .