Zephyr S mk II

Zephyr S mk.II to najnowsza odsłona projektu Zephyr S. Wariant mk II przede wszystkim wprowadza powiew świeżości w naszym designie. Zestaw przetworników pozostał niezmienny w myśl zasady, że dobrych rzeczy się nie zmienia.

Opracowanie nowej obudowy która jednocześnie łączy dobre wzornictwo z najlepszymi cechami akustycznymi nie jest proste.  W tym projekcie pogodziliśmy obie te rzeczy. Obudowa jest mała, zwarta, ma odważnie poprowadzone, głębokie i bardzo długie ścięcia na bokach. Podobnie jak w kolumnach z serii kolumn Epic pochyloną górną  ściankę, oraz delikatny akcent na dole. Dzięki temu obrys krawędzi frontu daje „akustyczny obraz” kolumny dużo mniejszej niż jest w rzeczywistości. Oczywiście miało to na celu uzyskanie efektu lepszego znikania kolumn.  Dodatkowo nierównoległe krawędzie boków wraz z asymetrią tweetera dają korzystny rozkład dyfrakcji i gładszy przebieg pasma.
Przeniesienie głośnika basowego niżej korzystnie wpłynęło na rozciągnięcia pasma i nieznacznie zwiększyło efektywność sekcji basowej. Niższe położenie głośnika wraz z odpowiednio dobraną częstotliwością podziału pasma pozwala również zmniejszyć negatywny wpływ odbicia od podłogi. Oba te zjawiska związane występują wyłącznie w realnych warunkach odsłuchowych, trudno je zmierzyć w komorze bezechowej.
Nowa obudowa i nieco inny układ głośników na froncie wymagał drobnych poprawek w zwrotnicy w stosunku do poprzednika. Sama topologia to jest lifting bardzo dobrego projektu z Zephyr S mk I. Dodatkowo podniesiony został również standard jakości elementów użytych do budowy zwrotnicy. zastosowane podzespoły pochodzą od Mundorfa i Jantzen Audio.  Całość spięta jest okablowaniem ze srebrzonej plecionki. Na zewnątrz mamy do dyspozycji doskonałe zaciski terminalowe WBT Nexgen.

Kolumny to nie tylko ładny wygląd, liczy się brzmienie. I tu również mamy naprawdę sporo do zaoferowania. Sprawdzony zestaw przetworników w najnowszym wydaniu pokazał, że można było osiągnąć jeszcze więcej. Zehyry S mk II są niezwykle zwiewne, transparentne i przestrzenne. Bas ma mocny fundament ale również zaskakuje szybkością, konturem i nasyceniem. Przechodzi on bardzo gładko w średnie i wysokie tony które generalnie mają jasny ale bardzo wyważony charakter. Duża detaliczność i neutralność barwy to dwie najbardziej trafnie opisujące cechy ten zakres pasma. Równowaga tonalna kolumn nie ma wyraźnego punktu ciężkości. Brzmienie jest równe i wyważone ilościowo w każdym zakresie. Strojenie można określić jako dojrzałe, nie męczące, dostrojone na długie odsłuchy. Jednak na pewno nie ma tu mowy o nudzie czy braku życia, jest żywiołowo i energicznie tylko w sposób nie wpadający w przesadę.

Opcje dodatkowe w stosunku do prezentowanego modelu:

  • maskownice 
  • wybór okleiny : w cenie (90 wzorów)

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 86dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 37Hz-40kHz
Spadek -6dB 30Hz
Moc znamionowa 150W
Impedancja
Wymiary 108x39x24 cm

 


Powrót