Huracan

Huracan to kolumny które musiały powstać. Łączą one kilka dotychczasowych rozwiązań w jedną całość ale w zupełnie nowej odsłonie. Za cel postawiliśmy sobie stworzenie konstrukcji wynoszącej brzmienie na zupełnie nowy poziom a jednocześnie małej i zgrabnej, pasującej do większości pomieszczeń odsłuchowych.

Konstrukcja
Są to kolumny 3 drożne w  relatywnie małej obudowie. Ta niewiele różni się o od tej znanej z kolumn Sharq . Przeniesiona została stylistyka oraz koncepcja asymetrycznie położonego tweetera.  Obudowy są możliwie najmniejsze, nie ma tam nadmiarowych objętości, pustych komór, wykorzystany został każdy centymetr. To czyni kolumny bardzo atrakcyjnymi optycznie. Idealnie wpiszą się z mniejsze salony. Wiele osób szukało czegoś mniejszego niż Zephyr czy Zonda , to nasza odpowiedź na ich oczekiwania.

Aby spełnić wymogi brzmieniowe w tak smukłej obudowie trzeba było sięgnąć do sprawdzonego rozwiązania z kolumn Evo – podwójnej sekcji niskotonowej na głośnikach Scan Speak Revelator 18cm, która została przeniesiona wraz z nieznacznie zmodyfikowanym sposobem filtracji opracowanym na potrzeby Evo. Taka sekcja basowa oferuje po pierwsze znakomite osiągi, rozciągniecie pasma wraz z bardzo dobrą jego kontrolą a także wysoką sprawnością sięgającą 90dB/2.8V.

Sekcję basową uzupełnia znany z innych modeli duet oparty na głośnikach średnio tonowym Satori MR16 oraz berylowym wysokotonowcu Satori TW29BN-B.  Na potrzeby projektu Huracan pochyliliśmy się nad tymi głośnikami po raz kolejny opracowując nową, jeszcze doskonalszą zwrotnicę. Dużo czasu poświęcone zostało na analizę danych pomiarowych w celu wyłuskania i użycia najczystszego zakresu pracy głośników. Wyjątkowy też nacisk został położony na integrację poszczególnych pasm ze sobą w jak najdoskonalszy sposób. Ostatecznie każdy z podzakresów został skrupulatnie odfiltrowany i wyważony co do ilości.

Brzmienie
Rezultatem tych działań jest osiągnięcie brzmienia wyjątkowo homogenicznego. Poszczególne pasma są połączone w sposób idealny. Kolumny grają jako jednolita całość, nie sposób odróżnić gdzie zaczyna i gdzie kończy się dana sekcja. Charakter brzmienia to kwintesencja pojęcia równowagi tonalnej. Wszystko słychać mocno, dokładnie i wyraźnie a jednocześnie nic nie dominuje nad resztą. Brzmienie basu wymaga osobnego opisu gdyż jest to naszym zdaniem trafienie w punkt. Bas jest szybki i mocny ale również dysponuje bardzo dobrym zejściem. Jest bardzo dobrze zaznaczony i jednocześnie nie przytłacza swoją ilością. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy dwa 18cm przetworniki są wystarczające to odpowiedź brzmi : tak, są zdecydowanie wystarczające.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 90dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 38Hz-30kHz
Spadek -6dB 30Hz
Moc znamionowa 120W
Impedancja
Wymiary (z podstawą) 110x45x21 cm

Na zdjęciach pokazowy model kolumn Huracan w unikatowym fornirze mahoń piramida, lakierowanym na wysoki połysk.


[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”23″]


Powrót