Sharq

IMG_4619-2Sharq to nasza propozycja w popularnym segmencie kolumn podłogowych opartych o dwa przetworniki nisko-średniotonowe. Te kolumny stawiamy jako realną alternatywę dla większych konstrukcji 3 drożnych jak nasz Zephyr.

Przy projektowaniu Sharq’ów nic nie zostało pozostawione przypadkowi. Sprawdzone głośniki, starannie zaprojektowana obudowa, zwrotnica dostrojona tak aby spełnić wysokie wymagania odbiorców. Za cel postawiliśmy sobie osiągniecie jakości brzmienia typowego dla konstrukcji 3 drożnych. Naszym zdaniem cel ten został osiągnięty.

W Sharq zastosowane zostały głośniki Duńskiej firmy SB Acoustics z topowej serii Satori. Pasmo nisko-średnio tonowe odpowiada przetwornik  o rozmiarze 165mm. Kolumna ma układ 2,5 drożny, dlatego drugi, identyczny,  głośnik wspomaga pasmo basu i niskiej średnicy. Wysokie tony – do wyboru dwie wersje -albo kopułka tekstylna albo berylowa. Kolumny w wersji berylowej oznaczone zostały Sharq Beryllium. Zwrotnica, okablowanie i terminale wykonana z komponentów firmy Jantzen Audio. Wersja Beryllium ma zwrotnicę w podwyższonym standardzie jakości elementów adekwatnym do zastosowanego przetwornika.

Brzmienie kolumn to kontynuacja naszej dotychczasowej wizji dźwięku. Jest przede wszystkim równo. Każde z pasm jest klarowne i wyraźnie wyartykułowane jednak bez nadmiernej ekspozycji któregoś z zakresów. Jest lekko, swobodnie, delikatnie z bardzo dobrym fundamentem basowym. Kolumny zaprojektowane zostały tak aby dobrze wpisywały się w jak najszerszy zakres gatunków muzyki jak również gusta słuchaczy. Dla najbardziej wybrednych szczególnie polecamy wersję berylową która wynosi zakres średnich i wysokich tonów na wyraźnie wyższy poziom.

Kolumny Sharq zaprojektowane zostały również z myślą o współpracy ze wzmacniaczami lampowymi. Mają wyrównaną charakterystykę impedancji wartości ok 4 ohm.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Dwu i pół drożny
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 90dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 42Hz-30kHz
Spadek -6dB 35Hz
Moc znamionowa 120W
Impedancja
Wymiary 109x21x39cm

Na zdjęciach Sharq w wariancie z tweeterem berylowym , okleina naturalna orzech amerykański.


Powrót