Zonda

Zonda to kolumny będące rozwinięciem modelu Zephyr. Zondy otrzymały nowy głośnik basowy, średnie i wysokie tony pozostały bez zmian. Przekonstruowane wnętrze obudowy pozwoliło zmieścić większy litraż dla nowej jednostki basowej wymagającej nieco większej objętości. Warty odnotowania jest fakt, że wymiary zewnętrzne kolumn nie uległy zmianie w stosunku do Zephyra.
Pojawił się większy tunel bass reflex, dedykowany większym możliwościom głośnika basowego oraz  została zaprojektowana  nowa zwrotnica dedykowana innej konfiguracji głośników.

Nowy głośnik basowy wynosi sekcję basu na zupełnie nowy poziom. Jest dużo niżej, dosadniej i mocniej. Kolumny schodzą w rejony basowe nieosiągalne dla Zephyrów. Poprawiła się jakość, różnorodność i akcent basu. Zaprojektowana na nowo zwrotnica czerpie z dotychczasowych pomysłów jak i wnosi też nowe aspekty. Szczególnie duży nacisk został położony jak najlepsze zgranie głośnika basowego ze średniotonowym. Przejście między pasmami jest zrobione wzorowo a dół średnicy jest soczysty i dobrze dociążony. Charakterystyka częstotliwościowa jak i impedancji wyrównane. Kolumny grają bardzo równo, bez faworyzowania któregoś z zakresów, co jest brzmieniową wizytówką naszych konstrukcji.  Linearyzowana impedancja pozwala na lepszą współpracę ze wzmacniaczami lampowymi.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 85dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 30Hz-30kHz
Spadek -6dB 25Hz
Moc znamionowa 90W
Impedancja
Wymiary 110x39x25 cm

 


Powrót