Bise XL

Monitory Bise XL to rozwiniecie projektu Bise. W wariancie XL zmieniony został przetwornik nisko-średnotonowy na większy, 19cm. Naturalnie musiała urosnąć również  obudowa, aczkolwiek sama koncepcja wizualna pozostała bez większych zmian.

Mimo wielu podobieństw konstrukcyjnych, większe Bise XL to brzmieniowo zupełnie inna konstrukcja. Zmiana przetwornika nisko-średniotonowego pociągnęła za sobą całkowitą przebudowę zwrotnicy która w najmniejszym stopniu nie przypomina poprzednika. Poza cechami technicznymi, sam charakter brzmienia Satori 19 bardzo mocno różni się od mniejszej 16cm wersji. Ostatecznie kolumny mają zupełnie inny i bardzo ciekawy charakter brzmienia.
A te stawia zdecydowanie nacisk na analityczność, sprężystość  z odrobiną ochłodzenia. Nie ma tu miejsca na czarowanie dźwięku ocieplaniem czy uplastycznianiem. W to miejsce wstawiony jest chłodniejszy, neutralny realizm i klarowność przekazu. Bas schodzi nisko i z dobrą energią przy czym w ogóle się nie gubi. Nawet w najniższych zakresach zachowuje kontrolę i wyraźny kontur.

W trakcie projektowania Bise XL uwzględniona została możliwość podłączania ich do wzmacniaczy lampowych. W tym celu impedancja kolumn została poprowadzona na bezpiecznym poziomie a jej przebieg został wyrównany. Większy przetwornik nisko-średniotonowy podbił efektywność a jego charakter świetnie pasuje do wzmacniacza lampowego.  Monitory mogą być spokojnie napędzane wzmacniaczem lampowym o mocy od 10W a pełnie szczęścia uzyska się już przy około 30-40W.

Prezentowana wersja to Bise XL z tweeterem tekstylnym ale jest możliwość wykonania ich w wariancie z przetwornikiem berylowym .

Recenzja Bise XL

Opcje dodatkowe w stosunku do prezentowanego modelu:

  • maskownice
  • berylowe  tweetery Satori TW29BN-B
  • wybór okleiny (90 wzorów)

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Dwudrożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 86dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 43Hz-30kHz
Spadek -6dB 36Hz
Moc znamionowa 60W
Impedancja
Wymiary (w,s,g) 41x23x40cm

 

Powrót