Zephyr S mk I

Kolumny Zephyr S mk.I to konstrukcja majaca u nas historię zaczynającą się pod koniec 2016r. Z biegiem czasu projekt ulegał drobnym modyfikacjom do ostatecznego wariantu mk I.  Kolumny powstały jako rozwinięcie koncepcji bardzo udanych  Zephyrów .  O ile Zephyr był konstruowany z myślą osiągnięcia  maksimum brzmienia w założonej cenie,  to Zephyr S stawia przede wszystkim na aspekt wysokiej jakości.

Bryła obudowy pozostała podobna jak w pierwowzorze, zmianie uległy wymiary, obudowa jest węższa i niższa. Dodaliśmy również elegancką podstawę z polerowanej stali nierdzewnej.
Najbardziej istotne zmiany objęły zastosowane przetworniki oraz zwrotnicę. Sięgnęliśmy po głośniki Scan Speaka z serii Revelator i Illuminator.  Głośnik wysokotonowy to Illuminator R3004/662000 natomiast niskotonowy to Revelator 22W8851.  Sekcja średniotonowa to niezmiennie nasz sprawdzony wybór w postaci 16cm SB Satori. Całość scala dedykowana zwrotnica zbudowana na wysokiej jakości elementach Mundorf i Jantzen Audio. Okablowanie to srebrzona plecionka a zaciski terminalowe to doskonałe WBT Nexgen.

Zastosowana kombinacja przetworników w wymierny sposób przełożyła się na brzmienie. Kolumny oferują doskonałe, soczyste i szybkie brzmienie basu. Ma on wyraźny kontur i bezproblemową artykulację.  Przeciwległy biegun, czyli wysokie tony za które odpowiada Illuminator R3004 , czyli klasyka naszych konstrukcji, mają charakterystyczne dla siebie aksamitne brzmienie z masą mikro detali które dają swoisty blask. Nie są zbyt narzucające się a jednocześnie nie odczuwamy niedosytu informacji.  Środek pasma jest doskonale wkomponowany między dwa skrajne zakresy. Jest gęsto i soczyście na dole i odpowiednio jasno i swobodnie w górnym zakresie.  Kolumny jako całość można określić jako grające bardzo równo i lekko. Świetnie sprawdzają się w  długotrwałych odsłuchach gdyż nie są to kolumny które męczą słuchacza czy stawiają na zrobienie chwilowego efektu WOW. Tak naprawdę Zephyra S odkrywa i docenia się z czasem.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 86dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 37Hz-40kHz
Spadek -6dB 31Hz
Moc znamionowa 150W
Impedancja
Wymiary 108x39x23 cm

Zephyr S na przestrzeni czasu ulegał drobnym modyfikacjom. Stąd w galerii można dostrzec pewne zmiany w zakresie obudowy.


Powrót