Bise FL

Bise FL to niewielkie kolumny podłogowe o dość klasycznej formie i koncepcji wizualnej. Ich przeznaczenie to pokoje średniej wielkości gdzie gabaryty kolumny mają znaczenie ale jednocześnie oczekujemy pełnopasmowego dźwięku wysokiej klasy.
Zastosowane przetworniki pochodzą od duńskiego producenta SB Acoustics i przynależą do hi endowej serii Satori.  Za pasmo nisko-średnio tonowe odpowiada przetwornik  o rozmiarze 165mm z membraną wykonaną z autorskiego materiału SB Acoustics o nazwie Egyptian papierus. Na wysokie tonach mamu 29mm pierścieniowy głośnik tekstylny jednak możliwa jest również wersja berylowa. Tych samych przetworników użyliśmy niegdyś w monitorach Bise.
Drugim konstrukcyjną cechą zaczerpniętą z monitorów jest charakterystyczne asymetryczne położenie przetwornika wysokotonowego które zmniejsza szkodliwe zjawisko dyfrakcji dzięki czemu charakterystyka głośnika jest gładsza i bliższa referencyjnej.
To w zasadzie wszystko co łączy podłogową wersję Bise z monitorową. Cała reszta została opracowana na nowo. Obudowa została pozbawiona charakterystycznego  dla monitorów mocnego pochylenia  co w połączeniu z niewielką jej wysokością rzutowało na kompletnie nowy projekt filtrów zwrotnicy głośnikowej. Zmiany w zakresie filtracji przesunęły niżej punkt podziału pasma, pozwoliły na uzyskanie poprawionych parametrów przestrzennych kolumny przy nieznacznie zmienionej charakterystyce na osi głównej.  Projekt zwrotnicy uwzględniał  współpracę ze wzmacniaczami lampowymi. Kolumny mają równy przebieg impedancji na bardzo bezpiecznym poziomie 8 ohm w większości pasma z lokalnym minimum na poziom 6 ohm.
Zwrotnica została wykonana w całości w oparciu o dobre elementy Jantzen Audio a całość została połączona okablowaniem firmy Supra.

Brzmienie to zdecydowanie mocna strona tych kolumn. Nie można mu odmówić rozmachu i lekkości a jednocześnie odpowiedniej masy i wypełnienia w niskim zakresie. Charakterystyka kolumny została poprowadzona taka by uzyskać bardzo zrównoważone ale jednocześnie żywe i emocjonujące brzmienie. Kolumny z wyglądu są absolutnie niepozorne ale grają jak najbardziej dojrzałym i pełnym dźwiękiem którego nie powstydziłyby się dużo większe konstrukcje.

Opcje dodatkowe w stosunku do prezentowanego modelu:

  • maskownice
  • berylowe  tweetery Satori TW29BN-B
  • wybór okleiny (90 wzorów) 

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Dwudrożny
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 84dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 43Hz-30kHz
Spadek -6dB 37Hz
Moc znamionowa 60W
Impedancja
Wymiary 92x19x30cm