Harmony

Harmony stworzone zostało jak jeden z wielu modeli specjalnych. Zarówno drogą potrzeb klienta, jak również drogą ewolucji istniejących koncepcji.  Założeniem było stworzenie niewielkich kolumn 3 drożnych o wybitnych walorach dźwiękowych. Podstawą miał być berylowy przetwornik wysokotonowy oraz 18cm jednostka niskotonowa, które zostały uzupełnione 12cm przetwornikiem średnotonowym.  Wszystkie pochodzą od Scan Speka z serii Illuminator i Revelator. Naprawdę znakomity zestaw przetworników.

Koncepcja obudowy została zaczerpnięta z kolumn Zephyr S mkII, przy czym uległa ona przeskalowaniu i drobnym poprawkom stylistycznym. Wycentrowany został głośnik wysokotonowy a tunel bas refelx powędrował na dolną ściankę. Agresywne ścięcia, pochyłości ścian przedniej i górnej oraz niewielkie wymiary obudowy dały finalnie efekt niezwykle zgrabnej, dynamicznej i elegancko wpisującej się w pomieszczenie bryły. Wykończenie zostało wykonane specjalnie przygotowanym kolorystycznie fornirem lakierowanym z wypełnieniem porów, na gładko ale życzenie klienta bez wysokiego połysku. W odróżnieniu od większości naszych projektów gdzie dajemy nasze podstawy, tu na życzenie klienta kolumny stoją na wysokiej klasy nóżkach Viablue.

Równie duża staranność jak dla obudowy została przyłożona do projektu akustycznego. Kolumny charakteryzują się bardzo dobrym spektrum promieniowania kierunkowego. Doskonałe charakterystyki poza osiami oraz niezwykle równa odpowiedź mocy w pomieszczeniu wyraźnie dają o sobie znać odsłuchu. Dźwięk jest poukładany, harmonijny, gęsty ale subtelny i lekki zarazem. Bas odzywa się tylko w momentach gdy jest o to proszony ale zarazem robi to w sposób odpowiednio zdecydowany, nawet przy niskich poziomach głośności. Kolumny świetnie rysują scenę. Wszystko ma odpowiednie wymiary i jest dobrze poukładane.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 84dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 38Hz-30kHz
Spadek -6dB 30Hz
Moc znamionowa 70W
Impedancja
Wymiary 100x34x20 cm

 


Powrót