Nefre

hhh (2 z 14)

Nefre to pierwsza konstrukcja z serii kolumn Excelsior.  Serię tę charakteryzuje niebanalny wygląd oraz połączenie najbardziej szlachetnych materiałów użytych do ich budowy.Konstrukcja główna kolumny wykonana klasycznie z MDFu. Pokrycie boków stanowi skóra naturalna licowa z przeszyciami. Front oraz góra i spód kolumny to już lite drewno orzecha włoskiego. Elementy drewniane lakierowane na wysoki połysk. Podstawa oraz kolce wykonane z polerowanej stali nierdzewnej.

W ślad za materiałami obudowy idą najwyższej jakości głośniki oraz komponenty zwrotnicy. W prezentowanej konstrukcji są to wysokotonowy Scan Speak Illuminator R3004/662000 oraz Scan Speak Revelator 15W8531. Oba przetworniki stanowią absolutną czołówkę w swojej klasie. Zwrotnica zbudowana na podzespołach firmy Mundorf, lutowana cyną z dodatkiem srebra. Okablowanie firmy Jantzen o czystości miedzi 6N.

Prace nad tą konstrukcją trwały ponad rok. Wybór głośników, budowa surowego prototypu, projektowanie zwrotnicy to pierwszych kilka miesięcy. Następnie był okres długotrwałych odsłuchów porównawczych podczas których utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wybór był słuszny. Koniec prac związany był ze zrobieniem docelowej stolarki jak widać na zdjęciach.

Obecnie konstrukcja stanowi dla nas referencyjny punkt odniesienia dla innych konstrukcji 2 drożnych a dzięki swemu obszernemu brzmieniu nawet i 3 drożnych. Priorytetem było uzyskanie „dużego” dźwięku z małych głośników i ten cel został uzyskany w 100%. Kolumny grają subtelnie a jednocześnie zaskakują bogactwem i wyrazistością. Najlepszą recenzją i rekomendacją niech będą słowa jakie napisał do nas nowy właściciel tych kolumn :

Po kilku dniach osłuchania się z kolumnami muszę stwierdzić iż grają tak jak wyglądają a wyglądają niesamowicie …domownicy też to potwierdzają „
Charakterystyka tych paczek jest zdecydowanie liniowa i żadne pasmo nie wychodzi przed szereg a mnie własnie o to chodziło.
Świetny zróżnicowany bas no i piękne wysokie z masą detali , średnica nie podgrzana a po prostu prawdziwa. Elektroniką i w jakimś tam stopniu kablami można szlifować w różne strony

Projekt archiwalny. Nie wykonujemy kolejnych egzemplarzy.

Dane techniczne:

Układ Dwudrożny
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 85dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 42Hz-40kHz
Spadek -6dB 36Hz
Moc znamionowa 60W
Impedancja
Wymiary 106x40x19 cm

 

Powrót