M2 Graphene

Małe, zgrabne, pięknie wykonane i wyjątkowo brzmiące. Tak można w skrócie opisać monitory M2. To niezwykły projekt. Do jego realizacji wykorzystaliśmy najlepsze przetworniki Seasa i Morela. To sprawdzone przed laty połączenie zostało tym razem wykorzystane z najnowszymi przetwornikami obu firm. Pierwsze skrzypce gra tu oczywiście najnowszy grafenowy Seas W16NX003, przetwornik niezwykły, prawdziwy krok milowy w historii Seasa. Niewiele świeżością ustępuje mu wysokotonowy Morel Supreme TSTC1044, najlepszy i najnowszy przetwornik wysokotonowy w ofercie Morela.

Tak znamienity duet przetworników wymagał odpowiedniej oprawy. Niewielka, wykonana ze sklejkowych klepek obudowa, została  pokryta brzozą karelską na bokach a następnie wykończona w niezwykle subtelny, przyjemny dla oka i dłoni sposób. Zaokrąglenia na górze i dole, miękkie krawędzie boczne wraz z  gładko wykończonym, satynowym lakierem, sprawiają niezwykle przyjemne wrażenie. Od razu widać, że jest to coś wyjątkowego.
Wyprowadzony z tyłu obudowy system bas reflex został wyposażony w specjalnie do tego celu zaprojektowany  układ tłumienia rezonansów własnych. Wszystko po to aby praca układu bas reflex była jak najczystsza i nie zakłócała wyższych częstotliwości. Wnętrze obudowy skrywa również zwrotnicę, wykonaną z doskonałej jakości elementów firm Jantzen Audio i Mundorf a srebrzone okablowanie dopełnia całości.

Brzmienie M2 Graphene można określić jako krystalicznie czyste i dokładne. Nie ma miejsca na udawanie,  rysowanie grubą pastelową linią, maskowanie detali. Wrażenie potęguje fenomenalna przestrzenność i trójwymiarowość sceny ze szczególnym wskazaniem na głębokość planu dźwiękowego. Monitory natychmiast „znikają” i są nie do zlokalizowania w przeciwieństwie do źródeł pozornych które są doskonale oddane w sensie rozmiaru i położenia. Monumentalność brzmienia, budowana w dużej mierze bardzo dobrym fundamentem basowym, otwiera oczy ze zdziwienia, że z tak małych kolumn można uzyskać tak wiele. Bas jest bardzo czysty i gęsty, zwarty i szybko gasnący. Krótko mówiąc, M2 to brzmieniowo bezkompromisowy monitor.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ 2 drożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 82dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 44Hz-22kHz
Spadek -6dB 37Hz
Moc znamionowa 120W
Impedancja
Wymiary 30×32,5×18 cm

 


Powrót