Monitor M1 Classic

Monitory M1 Classic to nowa wersja „M jedynek”.  Monitory dostały zupełnie nowy design obudowy, kształtami bardziej klasyczny, kolorami nawiązujący dawnych lat.  Front tył, góra i spód zostały oklejone jasną sklejką własnej produkcji a boki  nieco ciemniejszą okleiną z delikatnymi paskami. Dzięki  użyciu sklejki możliwe było zaokrąglenie krawędzi które jest bardzo przyjemnym dla oka detalem ale również pełni korzystną rolę akustyczną jak i usztywniającą.

Użyte przetworniki nie uległy zmianie, zwrotnica kosmetycznym zmianom.  Tego projektu nie trzeba było za wiele poprawiać.  Sprawdzony duet przetworników Scan Speak Revelator 15W8531 i wysokotonowy Illuminator R3004/662000 nic nie stracił na aktualności i trudno o lepszą alternatywę.  Zależało nam na tym aby cechy brzmieniowe pozostały identyczne z pierwowzorem. Dźwięk zaskakuje swoim rozmiarem, jest lekki i pełen finezji.  Duża doza energii i niezła dynamika (jak na takie maluchy to doskonała) . Gdy trzeba nie  jest pozbawiony odpowiedniej masy gdyż niskie tony nie pozostają w tle a potrafią zaskoczyć swoją gęstością i zasięgiem.  Naszym zdaniem referencyjne brzmienie w swojej klasie.

Monitory świetnie sprawdzą się mniejszych i średnich pomieszczeniach 10-20m^2.  Nie są zbyt wymagające od strony wzmacniacza aczkolwiek ładnie pokazują gradację pomiędzy użytą elektroniką. Dzięki wyrównanemu przebiegowi modułu impedancji można śmiało próbować ich ze wzmacniaczami lampowymi.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Dwudrożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 84dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 45Hz-40kHz
Spadek -6dB 38Hz
Moc znamionowa 60W
Impedancja
Wymiary (wys, gł,szer) 35x25x19 cm

 


Powrót