Lea

img_3120

Lea to nasza propozycja w popularnym segmencie kolumn opartych na dwóch głośnikach 6-7″. W wielu przypadkach są to systemy dwudrożne, jednak my zdecydowaliśmy się na układ 2,5 drożny, który naszym zdaniem jest lepszym rozwiązaniem.  Konstrukcja wewnętrzna to bardzo solidny szkielet z MDFu. Pokrycie boków stanowi skóra naturalna licowa z przeszyciami. Front oraz góra i spód kolumny to już lite drewno, w prezentowanym modelu mahoniowe. Elementy drewniane zostały  polakierowane na wysoki połysk.  Całości dopełnia podstawa oraz kolce wykonane z polerowanej stali nierdzewnej.

Zastosowane głośniki to światowa czołówka. Zastosowany głośnik wysokotonowy to Scan Speak Illuminator R3004/662000, natomiast dwa 16cm głośniki nisko-średniotonowe to produkty firmy SB Acoustics. Firma ta szturmem zdobywa rynek a ich produkty można już znaleźć w kolumnach wielu uznanych producentów. Zastosowane przez nas przetworniki SB SATORI MW16P-8, cechuje przede wszystkim doskonałe pasmo średnich tonów. Pod tym względem są to obecnie chyba najlepsze głośniki wielkości 6-7″ jakie można dostać. Jednoczesne umieszczenie dwóch takich przetworników w kolumnie w układzie 2,5 drożnym potrafi dostarczyć odpowiednią dawkę basu oraz gwarantuje wysoką efektywność zestawu.  Zwrotnica oraz okablowanie wykonane zostały wykonane w oparciu o bardzo dobre podzespoły  firmy Jantzen Audio.

Brzmienie kolumn to przede wszystkim bardzo dobra równowaga poszczególnych pasm, lekkość i swoboda, klarowna i przyjemna średnica. Naprawdę czarują tym pasmem. Obrazu dopełnia bardzo dobry fundament basowy ze świetną dynamiką oraz nienaganne wysokie tony – cecha charakterystyczna zastosowanego tweetera. Kolumny bardzo muzykalne i uniwersalne, sprawdzą się w większości gatunków muzycznych. Słuchanie jak i oglądanie ich sprawia naprawdę dużo frajdy.

Projekt archiwalny. Nie wykonujemy kolejnych egzemplarzy.

Dane techniczne:

Układ Dwu i pół drożny
Typ obudowy Bass reflex
Czułość (2,8V/1m) 90dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 44Hz-40kHz
Spadek -6dB 36Hz
Moc znamionowa 120W
Impedancja
Wymiary 116x45x21 cm

 

Powrót