Zbuduj z nami swoje kolumny!

Projekty indywidualne o co w tym chodzi ?

Jest to propozycja skierowana do osób które mają swój własny pomysł na kolumny.

Zephyr S w obudowie w kształcie lutni

Brzmienie kolumn to wypadkowa wielu czynników ale w głównej mierze typów przetworników jakie zostały użyte do jej budowy. Często mamy przeczucie lub nawet jesteśmy tego pewni na podstawie wcześniejszych doświadczeń, że pewne zestawienie zagrałoby w sposób wyjątkowy.

Jednak często szukanie gotowych kolumn opartych o taki zestaw przetworników spełza na niczym. Pomysł dla wielu osób pozostaje w sferze marzeń. Do takich osób kierujemy naszą ofertę. Do osób z pomysłem na kolumny wyjątkowe, takie które spełnią ich oczekiwania brzmieniowe za sprawą odpowiednio dobranej bazy, czyli przetworników.

Pomysł na kolumny może być też pomysłem na ich wygląd. Podobają Ci się obudowy nawiązujące kształtem do lutni ? Podobają Ci się jakieś konkretne okleiny, sposób wykończenia? Nie wykluczone, że u nas będziesz mógł zrealizować to marzenie.

Pomysłem na kolumny może być brzmienie. Szukasz czegoś wyjątkowego, kolumn o określonych cechach brzmieniowych? Nie znalazłeś satysfakcjonującej Cię konstrukcji. Może będziemy mogli pomóc 🙂

 

Jak zacząć ?

Najprościej jak się da. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, maila lub telefonicznie. Przedstaw swój pomysł, chętnie poznamy Twoja wizję kolumn. Porozmawiamy o realizacji, rozważymy za i przeciw. Może wspólnie jeszcze go udoskonalimy doradzając Ci na podstawie własnych doświadczeń.

 

Czy to jest drogie?

I tak i nie, to zależy od oczekiwań.

Topowe Accutony w połączeniu z 12 calowym basem Etona

Jeżeli szukasz rozwiązania jak najtańszego to projekt indywidualny nie jest dobrą drogą. Lepiej wówczas wybrać coś z kolumny które już projektowaliśmy. Projekty indywidualnie wychodzą zwykle drożej aniżeli kolumny z naszej stałej oferty w których jest podobny nakład materiałowy.

Z drugiej strony mamy tu do czynienia z powstawaniem jednostkowej konstrukcji na Twoje zamówienie. Zespół YB musi poświęcić parę tygodni na opracowanie tych jednych kolumn. Trzeba zrobić założenia, opracować kształt i konstrukcję obudowy, zbudować prototyp, pomierzyć go w komorze bezechowej, opracować zwrotnicę i doszlifować ją podczas wielogodzinnych sesji odsłuchowych, stworzyć  w końcu stworzyć produkt finalny – jedną parę kolumn ! Biorąc pod uwagę rodzaj usługi, ilość włożonej pracy oraz to co otrzymasz w zamian, projekt indywidualny nie jest wcale drogi.

Każdą konstrukcję wyceniamy indywidualnie. Koszt wykonania zależy od kosztu materiałowego oraz pracochłonności.  Ta druga część kosztów jest na tyle istotna, że warto wziać pod rozwagę to na jakich przetwornikach chcemy zbudować kolumny tak aby udział materiałów w kosztach całości był jak najbardziej korzystny.

 

 

Ile to trwa?

Typowy czas realizacji projektu indywidualnego zaczyna się od 6 tygodni do.. to zależy od stopnia skomplikowania konstrukcji. W czasie krótszym niż 6 tygodni nie sposób sprostać ogromowi prac związanych z tworzeniem nowej konstrukcji.

 

Czy warto?

Oczywiście! Indywidualizm nabrał obecnie na znaczeniu.

W małym ciele duży duch 🙂

I nie chodzi tu wyłącznie o sam fakt odróżniania się od innych ale o dopasowanie produktu do Twoich potrzeb. Jeżeli wiesz czego chcesz, przerobiłeś sporo sprzętu i nadal szukasz tego optymalnego rozwiązania a nie możesz znaleźć go w gotowych konstrukcjach oferowanych na rynku .. projekt indywidualny jest własnie rozwiazanym skierowanym dla Ciebie.

Wypróbuj nas a przekonasz się, że było warto !

Zespół YB , Paweł i Robert.