Huracan S

Huracan S to wykonana na indywidualne zamówienie wariacja kolumny Huracan w których został zmieniony głośnik wysokotonowy na Scan Speaka R3004/662000 , czyli popularną „szpilkę”.  Takie zestawienie średniotonowego Satori MR16 z wysokotonowym Scan Speakiem było już testowane w przypadku kolumn Zephyr S i co do rezultatu byliśmy spokojni jeszcze przed rozpoczęciem prac nad modyfikacją. Ta objęła poza zmianą głośnika oczywiście również zwrotnicę w której został przeprojektowany cały tor wysokotonowy oraz kilka innych detali. Większość założeń konstrukcyjnych kolumny pozostała jednak bez zmian.

Co ciekawe rezultat końcowy Huracanów S przerósł nasze oczekiwania. Kolumny są świetne. Zgranie głośników oraz ich synergia ze sobą jest równie fenomenalne jak w pierwowzorze ale cechy brzmieniowe „szpilki” dodatkowo ubarwiły całość i nadały kolumnom innego charakteru. Wysokie tony otrzymały dodatkową posypkę mikro detali stały się bardziej fantazyjne, nieco bardziej przestrzenne.

Czy to znaczy, że te kolumny są lepsze od standardowej wersji berylowej z głośnikiem Satori ? I tak i nie. Na pewno są trochę inne. Berylowy tweeter daje przede wszystkim wierność przekazu, nawet jeżeli brzmienie wydaje się być bardziej sterylne. Z kolei wysokotonowy Scan Speka nadaje trochę fantazji i swoistego charakteru co jest właśnie jego najważniejszą cechą i wartością. To co nie ulega wątpliwości, to bez dwóch zdań konstrukcja jest równie udana jak pierwowzór z którego się wywodzi.

Projekt archiwalny, na chwilę obecną proponujemy kolumny Huracan RS

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 90dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 38Hz-30kHz
Spadek -6dB 30Hz
Moc znamionowa 120W
Impedancja
Wymiary (z podstawą) 110x45x21 cm

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”24″]


Powrót