Huracan RS

Wizytówką naszego brzmienia jest odpowiednia równowaga tonalna i subtelne dostrojenie każdego pasma tak aby nie pozostawiało wrażenia przesady lub niedosytu.  W myśl tej zasady budowany był również Huracan RS.  Ten model to końcowy, referencyjny wariant szerszego projektu Huracan.

Model RS został oparty w całości na przetwornikach Scan Speaka. Zbudowanie tych kolumn było możliwe po premierze Revelatora 18M, jednego z najlepszych obecnie przetworników średniotonowych na rynku. Tym głośnikiem Scan Speak dał mocną odpowiedź na doskonałego SB Satori MR16 którego do tej pory używaliśmy w naszych projektach.

Huracan RS to przede wszystkim spójność zarówno stylistyczna,  jak i brzmieniowa. Stylistyczną widać na zdjęciach. Przetwornikom z serii Revelator naprawdę nie sposób odmówić urody, a w ilości trzech sztuk prezentują się wyjątkowo dostojnie. Całości dopełnia przetwornik wysokotonowy serii Illuminator.

Huracan RS jako całość potrafi dostarczyć wyjątkowych wrażeń odsłuchowych. Oferuje dynamiczny i mocny bas z jednocześnie bardzo klarownym i swobodnym zakresem średnio-wysokotonowym. W brzmieniu trudno o lepszą synergię jak ta która jest pomiędzy sekcjami średnio a niskotonową opartymi o przetworniki jednego producenta budowane wg tej samej filozofii tyle, że z podziałem na role. Ten podział wyszedł Scan Speakowi naprawdę dobrze.  W dolnym zakresie pasma średniotonowy Revelator 18M czerpie pełnymi garściami z tego co prezentują wersję nisko-średniotonowe, jest gęstość i pełność brzmienia dolnej średnicy. Natomiast w wyższym paśmie prezentuje on zupełnie nową jakość. Brzmienie jest wyjątkowo gładkie, pozbawione podbarwień i rezonansów. Ciepłe a jednocześnie bardzo lekkie. Naturalnym wyborem było dopełnienie góry pasma wysokotonowym Illuminatorem. Ten przetwornik jak żaden inny potrafi oczarować słuchacza swoim bardzo detalicznym i przestrzennym brzmieniem. Wytwarza on wyjątkowa aurę wysokotonową  i w subtelny sposób podkreśla dźwięki swoim unikalnym charakterem.

Opcje dodatkowe w stosunku do prezentowanego modelu:

  • maskownice
  • wybór okleiny (90 wzorów)

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Głośnik wysokotonowy Scan Speak Illuminator R3004
Głośnik średniotonowy Scan Speak Revelator 18M
Głośniki basowe Scan Speak Revelator 18W
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 90dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 38Hz-30kHz
Spadek -6dB 30Hz
Moc znamionowa 120W
Impedancja
Wymiary (z podstawą) 110x45x21 cm

Powrót