Huracan RS evo

Huracan RS evo powstał na podstawie pomysłu połączenia Huracana RS z obudową opracowaną do projektu Epic One, która ma bardzo dobre walory akustyczne oraz niewątpliwie miłą dla oka stylistykę. Połączenie tych dwóch rozwiązań zaowocowało nową, niezwykłą konstrukcją.

Koncepcja układu przetworników Huracana RS opierającego się na trzech 18 cm przetwornikach musiała ulec zmianie aby pasowała do nowej obudowy. Używana do tej pory średniotonowa 18tka zwyczajnie się nie mieściła. Godnym zastępcą okazał się być 15cm Revelator 15M,  również jest wersja dedykowana do przetwarzania średnich tonów. Jest to przetwornik obecny w ofercie Scan Speak’a o wiele dłużej w porównaniu do stosunkowo świeżej 18tki. Jednak w praktyce okazało się, że w tej konfiguracji wcale nie ustępuje nowszemu modelowi a w niektórych aspektach nawet go przewyższa.

Huracan RS evo to nie tylko połączenie dwóch wspomnianych koncepcji oraz zmiana jednego przetwornika. To blisko 2 lata naszych doświadczeń jakie upłynęło od premiery Huracana RS do chwili obecnej. To musiało odcisnąć swoje piętno na efekcie końcowym. Z czasem ewoluuje zarówno sposób projektowania, warsztat,  jak i filozofia brzmieniowa. Jest to proces powolny, składający się z szeregu małych kroczków ale na przestrzeni odpowiednio długiego czasu dający się wyraźnie  zaobserwować w efekcie końcowym.
Tak naprawdę kolumna została zbudowana zupełnie na nowo. Żaden aspekt zwrotnicy, jej topologii, zestrojenia, równowagi tonalnej, doboru części, projektu obudowy, nie został przeniesiony wprost ale został opracowany na nowo. Doświadczenie mówiło, że takie podejście jest najlepsze i faktycznie odbiło się to w rezultacie końcowym.

Finalnie stworzyliśmy kolumny o bardzo harmonijnym, równym, brzmieniu.  Ten aspekt przewijał się już w wielu poprzednich konstrukcjach ale w tej został wyniesiony na jeszcze wyższy poziom. Punkt ciężkości został postawiony na uzyskaniu maksymalnej gładkości, miękkości i wyrównaniu przekazu. Trudno się oprzeć wrażeniu, że wszystko jest bardzo dobrze wyważone nawet w najmniejszych detalach. Bo to właśnie na te detale była skupiona nasza uwaga.
Brzmienie nie wywołuje zaskoczenia i ekscytacji nagłym atakiem jakiegoś tonu, z drugiej strony nie powoduje przykrego wrażenia nadmiaru, czy grania „na siłę”.  Barwa jest miękka i ciepła ale jednocześnie jasna i klarowna.  Esencja filozofii brzmienia Scan Speaka. Bardzo dobra kombinacja pożądanych cech które nie zawsze idą w parze.
Mimo pewnego uspokojenia, brzmienie nie jest nudne. Przestrzeń sceny kreowana jest w sposób niezwykle swobodny, obszerny i naturalny. Kolumny grają z kapitalnym rozmachem i lekkością. Nie brakuje im mocy i dynamiki i żywiołu aby odtworzyć nawet najtrudniejsze momenty. 
Nowe zestrojenie równowagi tonalnej pozwoliło myśleć o użyciu ich nawet w nieco mniejszych pomieszczeniach aniżeli miało to miejsce w Huracanie RS, który rozwijał pełnie swoich możliwości brzmieniowych w pomieszczeniach dużych (od 40mkw). Huracan RS evo kapitalnie wpisze się w pomieszczenia od 30mkw.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Głośnik wysokotonowy Scan Speak Illuminator R3004
Głośnik średniotonowy Scan Speak Revelator 15M
Głośniki basowe Scan Speak Revelator 18W
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 90dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 38Hz-30kHz
Spadek -6dB 30Hz
Moc znamionowa 120W
Impedancja
Wymiary (WxSxG) 110×22,5×44 cm

 


Powrót