deMoNitOr

deMoNitOr to konstrukcja inna niż wszystkie do tej pory. Założenia stojące u podstaw jej powstania, to średniej wielkości monitory 3 drożne monitory stojące na niewielkiej podstawce, przystosowane do napędu wzmacniaczem lampowym, dedykowane do średniej wielkości pomieszczeń 15-25m^2.

Obsada przetworników to też nieco inne spojrzenie na temat. Na dole znalazł się 22cm Seas CA22RNY który jest jednym z najefektywniejszych głośników niskotonowych w takim rozmiarze. Średnie i wysokie tony przypadły w udziale parze SB Acoustics Satori. Wysokie tony to sprawdzona przez nas wielokrotnie kopułka tekstylna TW29RN-B, natomiast pasmo średnich to u nas nowość, przetwornik Satori MR13.

Obudowa to solidna konstrukcja z MDFu pokryta fornirem bloodwood, postawiona na eleganckich podstawach z litego mahoniu.  Kształt obudowy jest mniej typowy od tego co spotykamy w tego typu konstrukcjach. Zwykle do czynienia mamy z mało wyszukaną formą płytkiego prostopadłościanu o dość szerokiej ścianie frontowej. Tego typu kształt kompletnie nie pasował nam do postawionych celów. Zdecydowaliśmy się na coś bardziej awangardowego jednocześnie nie będącego dziełem przypadku. Przede wszystkim zastosowane zostało pochylenie przedniej ściany w celu wyrównania czasowego przetworników. Front został optycznie (i akustycznie) zmniejszony podłużnymi ścięciami o ostrym kącie oraz podcięciem na dole. W taki kształt zostały umieszczone przetworniki których  asymetryczne położenie zostało dokładnie wyznaczone w celu zminimalizowania niekorzystnych efektów dyfrakcji. Wszystkie te zabiegi pozwoliły uzyskać niebywale gładkie charakterystyki przetwarzania co niewątpliwie przełożyło się na ich brzmienie.

Brzmienie tych monitorów stoi po jasnej i szybkiej stronie mocy. Dźwięk jest zdecydowanie spójny, zwarty i konturowy. Całe pasmo, a szczególnie bas, rysowany jest wyraźną kreską dającą jasny przekaz gdzie się zaczyna i gdzie kończy każdy dźwięk. Nie ma tu miejsca na rozlazłe ocieplanie i upiększanie. Monitory grają energicznie, żwawo i nie boją się przyjmować mocy, której dzięki dobrej efektywności nie potrzebują za wiele aby wytworzyć odpowiednie natężenie dźwięku. Rekomendujemy wzmacniacz lampowy o mocy  od 10W.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 87dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 50Hz-30kHz
Spadek -6dB 39Hz
Moc znamionowa 90W
Impedancja
Wymiary 69x40x27 cm

 

Powrót