The Gates of Argonath

cm301_1

Model 301 The Gates of Argonath, duże kolumny o nieco tajemniczej nazwie, znajomo brzmiącej miłośnikom twórczości Tolkiena. Nazwę nadał im właściciel kolumn i prosił, o ile będzie to możliwe,umieszczenie jej wraz z opisem konstrukcji, co też niniejszym czynimy.  Założenia dla tej konstrukcji były jasno sprecyzowane. Kolumny docelowe, takie których już prędko lub w ogóle się nie zmienia. Możliwie najlepsze brzmienie w założonym budżecie, dobry fundament basowy, wysoka efektywność.

Wszystkie postawione cele naszym zdaniem zostały osiągnięte. Jako bazę do dobrego brzmienia, postawiliśmy przede wszystkim na wysokiej jakości przetworniki, w tej kwestii u nas nigdy nie ma oszczędności. Prezentowana konstrukcja otrzymała znakomitą parę od Scan Speaka, illuminatora na wysokich tonach oraz 26cm papierowego revelatora na  tonach niskich.  Ta dwójka została uzupełniona doskonałym przetwornikiem Satori o rozmiarze 16 cm od SB Acoustics, odpowiedzialnym za tony średnie. Głośniki połączyła starannie zaprojektowana zwrotnica oparta o dobrej jakości podzespoły Jantzena.  Estetyczna obudowa o dość prostej bryle, zbudowana z płyty MDF, oklejona fornirem z orzecha amerykańskiego, pokryta lakierem otwarto porowym, do tego elegancka podstawa z polerowanej stali nierdzewnej, to jedyny słuszny i rozsądny wybór przy ograniczonych środkach oraz postawieniu wszystkiego na jedną kartę – dźwięk..

..a ten jest tak duży jak kolumny, otwarty, z rozmachem i lekkością, plastyczny i miękki ale jednocześnie bez utraty mikro informacji czy wyrazistości. Bas jest obszerny, mocny, rozciąga się nisko i schodzi w sposób bardzo kontrolowany. Uzyskane brzmienie to w dużej mierze zasługa bardzo dobrych przetworników oraz zwrotnicy wyciągającej z nich maksimum możliwości. Słuchanie tych kolumn to czysta przyjemność.

Poproś o wycenę.

Dane techniczne:

Układ Trójdrożny
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 89dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 31Hz-40kHz
Spadek -6dB 26Hz
Moc znamionowa 150W
Impedancja
Wymiary 120x45x28 cm

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”10″]


Powrót