Illuminatus

Pierwsze Illuminatusy wyszły spod ręki Roberta kilka lat temu. Pierwotnie powstawały jako kolumny do własnego użytku, jednak powstało kilka kopii tej niezwykłej konstrukcji. Oto jedna z nich.

Układ głośnikowy jest dość standardowy. Para Illuminatorów 18WU/8741T00 oraz R3004/662000. To zestawienie spotykane w wielu innych konstrukcjach. Na temat możliwości tych przetworników napisano już wiele, nie ma potrzeby się powtarzać. W skrócie: swobodne i dokładne brzmienie. Bas zwarty i szybki („w punkt”). Ogólnie brzmienie tych kolumn można określić jako przyjemne, lekkie bez nadmiernego ocieplenia z aksamitną górą.

To, co przede wszystkim odróżnia tę konstrukcję od innych to niezwykła obudowa. Śmiały, niespotykany design. Smukła, lekka, przyjemna dla oka bryła. Cechą charakterystyczną obudowy jest brak równoległych ścian oraz wygięty w łuk front i tył. Kolumny pochylone są lekko ku tyłowi w celu poprawy parametrów akustycznych. Uzyskano to, za pomocą różnej długości kolców podstawy, które są wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Wykończenie obudowy to naturalna okleina z drewna amazaque oraz kilkanaście warstw lakieru wypolerowanego na wysoki połysk. Jakość lakierowania doskonale widać na zdjęciach.

To czego nie widać, czyli zwrotnica, okablowanie, terminale – to wysokiej jakości podzespoły firmy Jantzen Audio. Podwójny terminal umożliwia podłączenie bi-wire, standardowo zwarty jest zworami. Kolumny rekomendowane do średniej wielkości pomieszczeń, najlepiej spiszą się w metrażu 16-25m^2.


Dane techniczne:

Układ Dwudrożny
Typ obudowy Bas reflex
Czułość (2,8V/1m) 85dB
Pasmo przenoszenia (-3dB) 40Hz-40kHz
Spadek -6dB 34Hz
Moc znamionowa 80W
Impedancja
Wymiary 110x40x20 cm

Powrót